Ułatwienia dostępu

Informacja dot. zapyania PCPR.261.01.2022

Informacj dot. PCPR.261.01.2022

ZAPROSZENIE DO ZŁOŻENIA PROPOZYCJI CENOWEJ PCPR.261.01.2022

na świadczenie usług z zakresu terapii metodą Integracji Sensorycznej w ramach projektu pn. „Pomorskie dzieciom” realizowanego przez Powiat Nowodworski w ramach Poddziałania 6.2.2 Rozwój usług społecznych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020

  1. NAZWA ORAZ ADRES ZAMAWIAJĄCEGO:

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie

ul. Warszawska 28A, 82-100 Nowy Dwór Gdański

tel. 55 246 81 75 lub 55 246 82 05

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.pcprndg.pl

adres strony internetowej, na której zamieszczono ogłoszenie: www.pcprndg.pl, pcprndg.bip.gov.pl oraz www.bazakonkurencyjnosci.gov.pl

NABYWCA:      Powiat Nowodworski

                        ul. gen. Władysława Sikorskiego 23

                        82-100 Nowy Dwór Gdański

                        NIP 579-223-11-71        

ODBIORCA:     Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie

                        ul. Warszawska 28A, 82-100 Nowy Dwór Gdański

Odpowiedzialnym za prowadzenie niniejszego postępowania jest Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Dworze Gdańskim.

Zasady i dokumenty do pobrania >>>

Fundacja "Wróć" projekt "Bez granic"

Fundacja „Wróć” w Jantarze została wyłoniona przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach konkursu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich do dofinansowania projektu pod nazwą „Bez granic”.

Realizacja zadania ma szerzyć i promować komunikację alternatywną i wspomagającą, niezbędną do codziennego, godnego funkcjonowania osób z niepełnosprawnościami.

W ramach działań projektowych Fundacja:

- na terenie powiatu nowodworskiego i ościennych umieściła Informatory komunikacyjne w formie tablic, plakatów, folderów z odpowiednim dostosowaniem graficznym i tematycznym do miejsca. Specjalistyczne informatory zawierają słownik niezbędny do codziennego funkcjonowania niepełnosprawnych osób, dzięki któremu osoba nie umiejąca mówić, pisać, ani porozumiewać się językiem migowym będzie mogła samodzielnie przedostać się w pożądane miejsce, dokonać zakupu, uzyskać oczekiwaną pomoc lub odpowiedź;

- przeprowadza szkolenia (z uwagi na przedłużający się stan zagrożenia epidemiologicznego przygotowane i zrealizowane on- line)

- rozpowszechnia informatory i broszury komunikacyjne.

Powyższe działania sfinansowane zostały przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków #NOWEFIO”.

W przypadku dodatkowych pytań lub chęci zgłębienia tematyki AAC (alternatywnej komunikacji) zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z Fundacją za pośrednictwem

https://www.facebook.com/bezgranicfundacjawroc #BezgranicFundacjaWróć

lub na stronę https://www.fundacjawroc.pl/terapia-bez-granic/

aac

Pomorskie dzieciom

logotypy efs z podpisem

Powiat Nowodworski w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, Poddziałanie 6.2.2 Rozwój usług społecznych realizuje grant otrzymany w ramach projektu pn. „Pomorskie dzieciom" służący przeciwdziałaniu negatywnych skutków epidemii COVID-19 lub innych chorób zakaźnych.


Celem projektu jest wsparcie w walce z epidemią COVID-19 osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, tj: dzieci i młodzieży przebywających w rodzinnej i instytucjonalnej pieczy zastępczej (w tym opuszczających pieczę zastępczą) lub objętych opieką hospicjów domowych, jak również wsparcie kadry placówek instytucjonalnej pieczy zastępczej (placówek opiekuńczo-wychowawczych – POW i regionalnej placówki opiekuńczo-terapeutycznej – RPOT), wsparcie rodzin zastępczych i rodzinnych domów dziecka, pracowników organizatorów rodzinnej pieczy zastępczej pracujących bezpośrednio z rodzinami zastępczymi oraz kadry realizującej specjalistyczne usługi w hospicjach domowych dla dzieci.

Projekt realizowany jest w okresie od 1 stycznia 2021 r. do 30 czerwca 2023 r.
Efektem projektu będzie objęcie wsparciem 2515 dzieci przebywających w rodzinach zastępczych i rodzinnych domach dziecka, w instytucjonalnej pieczy zastępczej oraz objętych opieką hospicjów domowych, poprzez zapewnienie im wsparcia psychologicznego, rehabilitacyjnego, wolontarystycznego i specjalistycznych usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania, jak również wsparcie 639 pracowników placówek instytucjonalnej pieczy zastępczej oraz pracowników hospicjów domowych dla dzieci poprzez wzmocnienie kompetencji opiekuńczo-wychowawczych i motywacji do zwiększonego zaangażowania w sytuacji zagrożenia epidemicznego.


Wartość całego projektu w Województwie Pomorskim wynosi: 20 000 000 zł, w tym wkład Europejskiego Funduszu Społecznego: 18 000 000 zł.

W ramach projektu „Pomorskie Dzieciom” Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Dworze Gdańskim otrzymało dofinansowanie w wysokości 250.800,00 zł

Okres realizacji projektu: 01.09.2021 r. do 31.03.2023 r.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Dworze Gdańskim planuje wykorzystać grant na pomoc i wsparcie w walce z epidemią COVID-19 oraz jej skutkami uczestników projektu tj. dzieci
i młodzieży przebywających w rodzinnej pieczy zastępczej, w tym również opuszczających pieczę.  Wsparciem zostaną objęte także osoby prowadzące rodziny zastępcze oraz rodzinne domy dziecka. Ponadto Grantobiorca zamierza wesprzeć pracowników organizatora rodzinnej pieczy zastępczej, którzy pracują bezpośrednio z rodzinami zastępczymi oraz osobami prowadzącymi rodzinne domy dziecka, poprzez wyposażenie ich w sprzęt niezbędny do pracy zdalnej oraz zapewnienie im superwizji.

Pozyskane środki zostaną przeznaczone na realizację następujących działań na:

  1. Specjalistyczne poradnictwo rodzinne
  2. Specjalistyczne wsparcie psychologiczne i psychiatryczne
  3. Warsztaty edukacyjne
  4. Bony edukacyjne
  5. Superwizja
  6. Doposażenie pracowników organizatora rodzinnej pieczy zastępczej w sprzęt niezbędny do wykonywania pracy zdalnej

plakat EFS poziom A3 Pomorskie dzieciom

Dodatek wychowawczy (500+) dla dziecka w pieczy zastępczej, od stycznia 2022 roku

1. W przypadku dziecka umieszczonego w rodzinie zastępczej lub w rodzinnym domu dziecka, placówce opiekuńczo-wychowawczej, regionalnej placówce opiekuńczo-wychowawczej albo interwencyjnym ośrodku preadopcyjnym do 31 grudnia 2021 r.:

– dodatek wychowawczy „500+” wypłaca PCPR w Nowym Dworze Gdańskim do 31.05.2022 r., zgodnie z obowiązującymi decyzjami administracyjnymi,

pomimo tego

– od 1 lutego 2022 r. rodzina zastępcza lub dyrektor placówki składa wniosek w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych na nowy okres rozliczeniowy 2022/2023, aby otrzymywać świadczenie wychowawcze od 1 czerwca 2022 r.

2. W przypadku dziecka umieszczonego w rodzinie zastępczej lub w rodzinnym domu dziecka, placówce opiekuńczo-wychowawczej, regionalnej placówce opiekuńczo-wychowawczej albo interwencyjnym ośrodku preadopcyjnym po 1 stycznia 2022 r., wniosek o przyznanie świadczenia wychowawczego tzw. „500+” należy złożyć w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych (PUE ZUS na dedykowanym formularzu SW-O)

Wnioski o przyznanie świadczenia wychowawczego będzie można przesyłać tylko drogą elektroniczną przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, bankowość elektroniczną i portal Empatia. Szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

 

Podstawa prawna

Zgodnie z art. 18 ust. 1 ustawy z 17 września 2021 r. o zmianie ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci oraz niektórych innych ustaw, decyzje administracyjne wydane przez PCPR w Nowym Dworze Gdańskim, na mocy których zostało przyznane prawo do dodatków, o których mowa w art. 80 ust. 1a, art. 113 a albo art. 115 ust. 2 a (dodatek wychowawczy tzw. „500+”) ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej w brzmieniu dotychczasowym, tracą moc 1 czerwca 2022 r.

Życzenia noworoczne 2021

życzenia noworoczne

Życzenia wigilijne i noworoczne

yczenia witeczne PCPR w Nowym Dworze Gdaskim

Wyniki konkursu "Świąteczna kartka"

Z ogromną przyjemnością mamy zaszczyt ogłosić zwycięzców w organizowanym przez nas konkursie na najpiękniejszą kartkę świąteczną!

Kategoria 0-6 lat

Filip Ciesielka

Alan Bojke

Franciszek Beranek

Kategoria 7-12 lat

Lena Ciesielka

Milena Sikorska-Kolera

Kinga Ciesielka

Kategoria 13-18 lat

Oliwia Kaliszuk

Natalia Lasińska

Angelika Chojnacka

 

Gratulujemy!

Wszystkie nadesłane przez Was prace zrobiły na nas ogromne wrażenie dlatego zdecydowaliśmy, że każda kartka zostanie nagrodzona dyplomem i upominkiem 

  

Strona 13 z 71