Ułatwienia dostępu

Dzień Pracownika Socjalnego - życzenia

życzenia 21 11 2021

List Gratulacyjny

Gratulacje Starosta

Zapisy na konsultacje środowiskowe instrumentu w zakresie rehabilitacji społecznej

baner_fundusze_polityka_01.png

Biuro Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych uprzejmie informuje, że trwają zapisy na konsultacje środowiskowe instrumentu w zakresie rehabilitacji społecznej osób z niepełnosprawnością pn. "Wsparcie oprócz opieki - poszerzone wsparcie wytchnieniowe".

To jedno z działań prowadzonych w ramach projektu PO WER pn. „Aktywni niepełnosprawni – narzędzia wsparcia samodzielności osób niepełnosprawnych”, który jest realizowany od 1 października 2020 r. przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej w partnerstwie z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Polskim Stowarzyszeniem na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną i Fundacją im. Królowej Polski św. Jadwigi.

Celem projektu jest m.in. przygotowanie kompleksowej propozycji wdrożenia do systemu prawnego modyfikacji istniejących i nowych instrumentów w zakresie rehabilitacji społecznej osób z niepełnosprawnością zapewniających im możliwie samodzielne funkcjonowanie w społeczeństwie.

Konsultacje środowiskowe ww. instrumentów są skierowane m.in. do osób z otoczenia osób z niepełnosprawnością, osób zawodowo związanych z problematyką niepełnosprawności, w tym przedstawicieli instytucji publicznych oraz organizacji pozarządowych, które już realizowały opiekę wytchnieniową.

Terminy konsultacji instrumentu pn. "Wsparcie oprócz opieki - poszerzone wsparcie wytchnieniowe" oraz link do formularzy zgłoszeniowych:

- 8 listopad 2021 r., godz. 8:00 -11:00, https://forms.gle/eLyzDmhRU5M5mMEN9

- 15 listopad 2021 r., godz. 12:00 -15:00, https://forms.gle/eLyzDmhRU5M5mMEN9Spotkania

Spotkania odbywają się online za pośrednictwem platformy Zoom, a liczba miejsc jestograniczona.Jednocześnie uprzejmie informujemy, że pod adresem http://wlaczeniespoleczne.pl/idifgi-warsztaty poprowadzona jest rejestracja na konsultacje pozostałych instrumentówwypracowanych w ramach projektu tj.:

- Mobilny doradca włączenia społecznego,

- Bezpieczna przyszłość - fundusze powiernicze,

- Budżet osobisty,

- System wsparcia osób o złożonych potrzebach w komunikowaniu się wymagającychwspomagających i alternatywnych metod komunikacji (AAC),

- Standard działania Warsztatów Terapii Zajęciowej,

- Standard usługi Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością,

- Asysta prawna jako element systemu wspieranego podejmowania decyzji.

Więcej informacji o projekcie znajduje się na stronie internetowej Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych http://www.niepelnosprawni.gov.pl/a,1116,projekt-aktywniniepelnosprawni-http://www.niepelnosprawni.gov.pl/a,1116,projekt-aktywniniepelnosprawni-narzedzia-wsparcia-samodzielnosci-osob-niepelnosprawnych oraz projektuoraz projektu http://wlaczeniespoleczne.pl 

baner fundusze polityka 02

Światowy Dzień Adopcji 2021

9 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Adopcji. Z tego tytułu odbywa się coroczne wydarzenie „Oblicza Świadomej Adopcji – Światowy Dzień Adopcji”.

Pomysłodawcą jest Hank Fortener. Dzień 9 listopada jest dniem, kiedy rodziny adopcyjne świętują bycie razem, wspominają swoje pierwsze spotkania z dziećmi oraz długą drogę, jaką pokonały, aby stworzyć pełną rodzinę. Oprócz tego, to również okazja do zwiększenia świadomości na temat adopcji, obalenia towarzyszących jej mitów i fałszywych przekonań.

Światowy Dzień Adopcji już na stałe zagościł w kalendarzu.

Pokładamy głęboką nadzieję, że popularyzacja idei adopcji poprzez szerokie zaistnienie symbolu adopcji, jakim jest dłoń z namalowaną uśmiechniętą buźką, w przestrzeni publicznej i społecznej przyczyni się do zwiększenia zainteresowania tematem adopcji, a w ślad za tym do zwiększenia świadomości na jej temat wśród osób rozważających możliwość przysposobienia dziecka oraz wielu instytucji i organizacji mających wpływ na życie oraz wsparcie rodzin i dzieci.

Co oznacza symbol Światowego? Dłoń jest symbolem pomocy, uśmiech oznacza radość, a właśnie razem mają symbolizować radość z nowej rodziny.

Tego dnia w godzinach 8.30-19.00 uruchomiony będzie dyżur telefoniczny i internetowy, aby specjaliści pracujący w Pomorskim Ośrodku Adopcyjnym w Gdański byli dostępni dla zainteresowanych.

Więcej informacji na temat wydarzenia oraz jawności adopcji znajduje się na stronie internetowej http://poa-gdansk.pl

Zapraszamy do udziału w wydarzeniu poprzez zamieszczenie na stronie internetowej, czy też np. na fanpage’u symbolu Światowego Dnia Adopcji tj. dłoni, na której namalowana jest uśmiechnięta buźka.

d.adopcji 2021

Program oddziaływań korekcyjno – edukacyjnych dla osób stosujących przemoc

przemocDyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Dworze Gdańskim realizując działania zmierzające do minimalizowania zjawiska przemocy informuje, że w Powiatowym Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Nowym Dworze Gdańskim realizowany jest „Program oddziaływań korekcyjno – edukacyjnych dla osób stosujących przemoc w rodzinie w Powiecie Nowodworskim na rok 2021”.

           

Podstawowym i niezbędnym kryterium kwalifikującym do udziału w ww. programie jest bezsprzeczne przyznanie się do faktu stosowania przemocy.

Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby do udziału w programie.

Kontakt w tej sprawie: tel. 55-261-73-04 pracownik socjalny Powiatowego Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Nowym Dworze Gdańskim lub osobiście: ul. Warszawska 52 w Nowym Dworze Gdańskim (wejście od lewej strony budynku Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Ireny Sendlerowej w Nowym Dworze Gdańskim).

Projekt artystyczny Fundacji "Serce"

fund.serceFundacja Serce im. J. Korczaka pragnie serdecznie zaprosić Państwa do wzięcia udziału w Projekcie Artystycznym pod nazwą:

"Moje życie w ,,Koronie" - Jestem cudem do odkrycia a nie nie problemem do rowiązania"

Projekt adresowany jest do dzieci z pieczy zastępczej naszego województwa, zarówno instytucjonalnej jak i rodzinnej, w wieku od 3 do 18 lat i wyżej (pozostających w pieczy i kontynuujących naukę). Składa się z Konkursu Artystycznego oraz Talent Show - Sopot Miastem Korczaka.

Celem projektu jest zachęcenie dzieci i młodzieży do własnej twórczości, kreacji, odkrywania talentów, ekspresji emocji i zdobycie poczucia, że każdy może być artystą - w tak trudnym dla dla nich czasie pandemii, a tym samym budowanie siły dzieci z pieczy zastępczej.

Odkrywajmy wspólnie talenty dzieci i spełniajmy ich marzenia.

Dokumenty do pobrania:

Strona 14 z 71