“Włączenie wyłączonych - aktywne instrumenty wsparcia osób niepełnosprawnych na rynku pracy”
- Szczegóły
Polski Związek Głuchych zaprasza do wzięcia udziału w testowaniu instrumentów wsparcia osób z niepełnosprawnościami wypracowanych w ramach projektu “Włączenie wyłączonych - aktywne instrumenty wsparcia osób niepełnosprawnych na rynku pracy”, realizowanego przez Biuro Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej z siedzibą w Warszawie(Lider), w partnerstwie z Polskim Związkiem Głuchych z siedzibą w Warszawie, Polską Organizacją Pracodawców Osób Niepełnosprawnych z siedzibą w Warszawie, Stowarzyszeniem Czas Przestrzeń Tożsamość z siedzibą w Szczecinie, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.
Opracowane instrumenty to propozycja nowych form wsparcia aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnościami kierowanych zarówno do osób poszukujących pracy jak i pozostających w zatrudnieniu.
DLA KOGO:
Program "Stabilne zatrudnienie" - ponowne zaproszenie
- Szczegóły
Pilotażowy program PFRON - "ABSOLWENT"
- Szczegóły
Oddział Pomorski PFRON z przyjemnością informuje o ogłoszeniu przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych konkursu w ramach pilotażowego programu "ABSOLWENT". Celem konkursu jest umożliwienie wejścia na rynek pracy osób niepełnosprawnych posiadających wykształcenie wyższe lub realizujących ostatni rok nauki w szkole wyższej co przyczyni się do podniesienia wskaźnika zatrudnienia osób niepełnosprawnych.
Adresatami programu są szkoły wyższe, organizacje pozarządowe bądź partnerstwa szkół wyższych z organizacjami pozarządowymi, które spełniają warunki uczestnictwa w programie oraz warunki określone w ogłoszeniu o konkursie.
Pomoc obejmuje następujące formy wsparcia:
Pilotażowy program PFRON - "PRACA INTEGRACJA"
- Szczegóły
Oddział Pomorski PFRON z przyjemnością informuje o rozpoczęciu realizacji przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pilotażowego programu "PRACA INTEGRACJA". Celem programu jest podniesienie wskaźnika zatrudnienia osób niepełnosprawnych na otwartym rynku pracy, co w przypadku Pracodawcy zobowiązanego do wpłat obowiązkowych na Fundusz spowoduje obniżenie ich wysokości, natomiast w przypadku osiągnięcia wskaźnika zatrudnienia osób niepełnosprawnych 6% zwolnienie z tych wpłat zgodnie z art. 21 ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnieniu osób niepełnosprawnych (Dz.U. z 2016 r. poz. 2064).
Szczegółowe zasady realizacji programu oraz druki wniosków znajdują się pod adresem:
Karta parkingowa - informacja
- Szczegóły
Zasady wydawania kart parkingowych - http://bip.pzon.powiat.malbork.pl/dokumenty/menu/12
Do wniosku osoby niepełnosprawnej dołącza się:
- Jedną fotografię o wymiarach 35 mm x 45 mm, odzwierciedlającą aktualny wizerunek osoby, której wniosek dotyczy, przedstawiającą tę osobę bez nakrycia głowy i okularów z ciemnymi szkłami.
- Dowód uiszczenia opłaty za wydanie karty parkingowej.
- Do wglądu oryginał orzeczenia o niepełnosprawności, o stopniu niepełnosprawności lub o wskazaniach do ulg i uprawnień.
Nr rachunku bankowego, na który należy uiszczać opłatę za wydanie karty parkingowej
20 1160 2202 0000 0002 5858 5663
Starostwo Powiatowe w Malborku
Plac Słowiański 17
82-200 Malbork
Tytuł przelewu: Opłata za kartę parkingową
Wysokość opłaty: 21 zł
UWAGA: W przypadku posiadania karty parkingowej wydanej przez Starostwo Powiatowe, należy ją zwrócić pracownikowi PZOoN przy odbiorze nowej karty.
WAŻNOŚĆ KART PARKINGOWYCH DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH DO 30 CZERWCA 2015 R.
Strona 1 z 3