Data: 22.09.2022 godz. 9.30-14.30
Miejsce: Żuławski Ośrodek Kultury, ul. Gen. W. Sikorskiego 21, 82-100 Nowy Dwór Gdański


Opis konferencji:

Edukacja włączająca opiera się na założeniu, że wszystkie dzieci (również te z niepełnosprawnościami) mają prawo uczyć się w szkołach ogólnodostępnych, najbliższych miejsca zamieszkania. Koncentruje się na docenianiu i wspieraniu wszystkich uczniów oraz dostosowywaniu szkoły do uczniów o zróżnicowanych potrzebach.
Warunkiem funkcjonowania edukacji włączającej w szkole ogólnodostępnej jest dobre przygotowanie nauczycieli. Ich zadaniem jest bowiem odpowiednie dostosowanie programu edukacji do możliwości dziecka, poprzez adaptację wymagań edukacyjnych, sposobu oceniania, uwzględnianie potrzeb i specyfikę trudności danego ucznia.
Nie jest to łatwe zadanie i wymaga od nauczycieli pogłębiania wiedzy i nabywania nowych kompetencji. Dlatego tak ważne jest wykorzystanie doświadczenia i potencjału szkół i placówek specjalnych w podnoszeniu jakości edukacji włączającej.
Konferencja jest podsumowaniem doświadczeń zdobytych w ramach projektu „Żuławska Szkoła Ćwiczeń”. Projekt koncentrował się na wykorzystaniu potencjału Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Ireny Sendlerowej w Nowym Dworze Gdańskim i jego kadry dydaktycznej w zakresie wspierania nauczycieli szkół ogólnodostępnych we wdrażaniu edukacji włączającej do codziennej praktyki. W projekcie uczestniczyło łącznie 8 szkół, 85 nauczycieli i 10 studentów, którzy odbyli praktykę w zakresie edukacji włączającej.

W programie konferencji m.in. :

  • Prezentacja materiałów merytorycznych i metodycznych w zakresie edukacji włączającej w obszarach: matematyczny, przyrodniczy, językowy i ITC, które mogą być wykorzystywane przez nauczycieli szkół ogólnodostępnych
  • Mini warsztaty dla nauczycieli z wykorzystaniem wiedzy i materiałów edukacyjnych dot. edukacji włączającej
  • Prezentacja wyników ewaluacji projektu „Żuławska Szkoła Ćwiczeń”
  • Duża dawka wiedzy, materiałów i praktyki!!!
  • Uczestnicy konferencji otrzymają certyfikaty udziału w konferencji

Zapraszamy do zapoznania się z programem konferencji (poniżej) i zapisów.

Zapisy:

  • Online- https://app.evenea.pl/event/edukacjawlaczajaca/
  • Mail- Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Telefon- 574631097

2cd17c56c820c935b0aedd7553e51e30 0 2cd17c56c820c935b0aedd7553e51e30 1