logo pfronZapraszamy do udziału w projekcie pn. „Wypracowanie i pilotażowe wdrożenie modelu kompleksowej rehabilitacji umożliwiającej podjęcie lub powrót do pracy”.

Projekt Rehabilitacji Kompleksowej dedykowany jest osobom, które z powodu choroby lub wypadku utraciły możliwość wykonywania dotychczasowego zawodu, a chciałyby zdobyć inną pracę, adekwatną do ich zainteresowań i stanu zdrowia. Z zajęć aktywizacyjnych prowadzonych w Ośrodkach Rehabilitacji Kompleksowej mogą skorzystać także osoby z wrodzoną lub nabytą niepełnosprawnością, zmotywowane do podjęcia pracy, a dotychczas nigdy nie pracujące. Przy współpracy z lekarzami, psychologami i doradcami zawodowymi oraz dzięki zindywidualizowanemu podejściu terapeutów osoby te mogą o wiele szybciej zdobyć zatrudnienie na otwartym rynku pracy.

Średni czas pobytu w ośrodku wynosi 6 miesięcy, z możliwością przedłużenia do

12 miesięcy zaś minimalny czas pobytu to 3-4 miesiące. Liczba godzin wsparcia przypadająca na uczestnika w ciągu dnia to 6 do 8 godzin. Potencjalni uczestnicy projektu muszą posiadać pozytywne rokowania dotyczące aktywności zawodowej, jak również wykazywać stabilny stan zdrowia, tak by po zakończeniu kompleksowej rehabilitacji móc podjąć pracę w wymiarze minimum 0,5 etatu.

Udziału w projekcie jest bezpłatny.

Osoby zakwalifikowane do projektu z województwa podlaskiego zostaną skierowana do Ośrodka Rehabilitacji Kompleksowej w Grębiszewie. Tam, dla każdego z uczestników, zostanie przygotowany indywidualny plan działania.

W przypadku zainteresowania projektem zapraszamy do kontaktu z Oddziałem Podlaskim PFRON przez e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod nr tel. 85 733 87 11 , kom. 880 521 201.

Plakat Rehabilitacja kompleksowa