Zarząd Powiatu w Nowym Dworze Gdańskim podjął decyzję o objęciu honorowym patronatem Starosty Nowodworskiego przedsięwzięcia “Siłą jest dialog” - innowacyjnego w skali kraju projektu, który powstał z inicjatywy Fundacji Mediatio.

Celem przedsięwzięcia  jest promowanie idei dialogu oraz możliwości skorzystania z mediacji, w tym bezpłatnych spotkań informacyjnych (online). Chcemy pokazać, że w dobie wszechobecnego języka agresji i nienawiści - mediacja jest skutecznym sposobem na jego złagodzenie i jednocześnie subtelnym sposobem rozwiązania różnych problemów, konfliktów, sporów. Dodatkowo możliwość korzystania z narzędzi online daje szybki i bezpieczny sposób rozwiązania sporów czy konfliktów. 

Adresatami projektu są zarówno osoby fizyczne jak również osoby prawne. Z pomocy mogą skorzystać rodziny, przedsiębiorcy oraz instytucje.

Realizacja projektu: od 1 kwietnia 2021r., aż do czasu w którym będzie istniała taka potrzeba.

Zakres projektu obejmuje bezpłatne spotkania informacyjne/konsultacyjne w przedmiocie mediacji, stacjonarnie lub online, telefoniczne.

W ramach projektu fundacja oferuje bezpłatne spotkania informacyjne w mediacji (konsultacje) z najlepszymi ekspertami z zakresu mediacji dla ułożenia 3 poniżej wypisanych sytuacji:

  1. Jeśli istnieje przeczucie, że w zespole, między pracownikami, w zarządzie, w relacjach z innymi firmami bądź klientami jak również między mieszkańcami regionu czy w rodzinie rodzi się konflikt i nie chcemy dopuścić do jego eskalacji. Podczas bezpłatnego spotkania informacyjnego (konsultacji) pomożemy zdiagnozować problem i znaleźć sposób, aby go rozwiązać, zanim negatywnie wpłynie na ich funkcjonowanie.
  2. Jeśli beneficjenci projektu mierzą się z konfliktem i nie wiedzą, jak sobie z nim poradzić albo zaistniały spór doprowadził do wszczęcia sprawy sądowej. Pomożemy im znaleźć konstruktywne wyjście z sytuacji na drodze mediacji, którą szczegółowo zaplanujemy podczas bezpłatnego spotkania informacyjnego. Ponadto, kiedy otrzymamy zgodę na poprowadzenie mediacji, dołożymy wszelkich starań, aby długie i kosztowne postępowanie sądowe zamienić na ugodę, która ma taką samą moc prawną jak wyrok sądu.
  3. Jeśli udało się zażegnać jeden konflikt i chcemy zapobiegać kolejnym. Być może warto przyjrzeć się kulturze rozmów i poszukać ich słabe punkty albo zastanowić się, czy sposób komunikacji nie generuje potencjalnych sporów. A może beneficjenci projektu potrzebują odpowiednich procedur czy szkolenia z zakresu mediacji lub sprawnej komunikacji, żeby skutecznie radzić sobie z konfliktowymi sytuacjami wewnątrz organizacji? W trakcie bezpłatnego spotkania informacyjnego (konsultacji) wspólnie opracujemy strategię działania na przyszłość.

plakat mediatio