Hostel

  • Dostosuj

Powiatowy Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Nowym Dworze Gdańskim prowadzi działania mające na celu zapewnienie schronienia osobom, które znalazły się w trudnej sytuacji osobistej bądź rodzinnej (np. interwencja Policji bądź ośrodka pomocy społecznej w związku z przemocą w rodzinie) i muszą przebywać poza miejscem zamieszkania. Pomoc realizowana jest poprzez udostępnienie całodobowego schronienia w hostelu (4 miejsca) oraz zabezpieczenie potrzeb socjalno-bytowych osób w kryzysie podczas pobytu. Okres pobytu w hostelu wynosi do 72 godzin. Ostatecznej kwalifikacji przyjęcia do hostelu dokonuje Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Dworze Gdańskim.    Osobom wymagającym dalszego schronienia na dłuższy okres czasu udzielana jest pomoc w poszukiwaniu miejsca w specjalistycznych ośrodkach wsparcia, domach samotnych matek bądź w innych placówkach świadczących pomoc w postaci schronienia.

            Osoby przebywające w hostelu mogą skorzystać z pomocy specjalistycznej w formie porad: prawnych, psychologicznych i socjalnych oferowanych przez specjalistów Powiatowego Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Nowy Dworze Gdańskim.

Powiatowy Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Nowym Dworze Gdańskim

ul. Warszawska 52

(budynek Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego)

tel. 55 261 73 04

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodatkowe informacje