Ułatwienia dostępu

Poradnia Psychotraumatologiczna „Na Starcie”.

Informujemy, że  powstała Poradnia Psychotraumatologiczna „Na Starcie”. Jest ona częścią Centrum Pomocy Psychotraumatologicznej w województwie pomorskim - projektu współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. POMOC JEST BEZPŁATNA. Poradnia przeznaczona jest dla młodzieży i niezatrudnionych młodych dorosłych z terenów wiejskich lub miejskich z województwa pomorskiego, zagrożonej/nych wykluczeniem społecznym – osób, które doświadczyły różnych traum.

 

Mogą być to traumy incydentalne ale i  traumy związane  z charakterem relacji z ważnymi osobami. Traumatyzacja często skutkuje zaburzeniami nerwicowymi i depresyjnymi, zaburzeniami odżywiania, epizodami psychotycznymi, próbami samobójczymi,  zaburzeniami osobowości (czy osobowością kształtująca się w kierunku nieprawidłowym).

 

Psychotraumatologiczna Poradnia „Na Starcie” dla Młodzieży 15 – 18 lat

Będzie funkcjonować w  godzinach popołudniowych (13.00-18.00), umożliwiając uczestnikom poranne korzystanie z  nauki szkolnej w formie nauczania indywidualnego na terenie szkoły lub domu.

 

Praca terapeutyczna obejmuje 5- cio miesięczny intensywny cykl terapeutyczny, który zawiera psychoterapię indywidualną, warsztaty rozwoju osobistego i zawodowo – artystycznego oraz zebrania społeczności terapeutycznej. Umożliwia to wszechstronny rozwój: możliwość przepracowywania wewnętrznych konfliktów i przebytych traum w ramach psychoterapii indywidualnej a także rozwój społeczny w ramach pracy warsztatowej oraz poprzez udział w społeczności terapeutycznej. Raz w tygodniu odbywać się też będzie grupa psychoterapeutyczno – edukacyjna dla rodziców.

 

Psychotraumatologiczna Poradnia „Na Starcie” dla Młodych Dorosłych 19–30 lat


Będzie funkcjonowała w godzinach przedpołudniowych (8.00-12.00), umożliwiając uczestnikom wdrażanie się do rytmu dnia osób pracujących i aktywnych zawodowo. Praca terapeutyczna obejmuje  5-cio miesięczny intensywny cykl terapeutyczny, który  zawiera psychoterapię grupową – trzy razy w tygodniu po trzy godziny oraz zajęcia warsztatowe służące aktywizacji zawodowej. Umożliwia to zarówno przepracowywanie  traumatycznych sytuacji z życia pacjenta i jego wewnętrznych konfliktów w ramach psychoterapii jak i  nabywanie umiejętności społecznych niezbędnych do odnalezienia się na rynku pracy. Raz w tygodniu odbywać się też będzie grupa psychoterapeutyczno – edukacyjna dla bliskich (partnerzy, rodzice).

 

W obu częściach Poradni zatrudnieni są doświadczeni psychoterapeuci  i trenerzy. W ramach projektu możliwe są także konsultacje psychiatryczne, pomoc pracownika socjalnego oraz konsultacje prawne.

 

Przyjęcie do programu Poradni Psychotraumatologicznej poprzedza proces kwalifikacji. Konsultacje przeprowadzają psychoterapeuci. Warunkiem wymaganym poza wyżej wymienionymi jest osobista motywacja  do leczenia i zmiany.


Kontakt :


Poradnia dla Młodzieży 15-18 : kierownik Agnieszka  Bielawska 535 456 391 (wtorek 14-15, środa 12-14, czwartek 13-15, piątek 10-11) lub bezpośrednio do psychoterapeutek: Katarzyna Roczek: 608 638 371, Joanna Ronowska 506 117 120, Kamila Rozbiewska – Skrobun 500 217 914.


Poradnia dla Młodych Dorosłych 19-30: kierownik Katarzyna Procenko-Słaboszowska 535 456 394 (wtorek 14-15, środa 12-14, czwartek 15-16, piątek 11-12) lub bezpośrednio do psychoterapeutek: Katarzyna Bugajska 513 146 196, Katarzyna Kędziora – Kummer 601-766-105.


lub pod adresami mailowymi: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ;

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Poradnia mieści się w Gdańsku - Wrzeszczu na Brzozowej 15.  Do końca lutego 2013 w siedzibie trwa przebudowa adaptacyjna, dlatego konsultacje wstępne odbywają się w gabinetach prywatnych.

 

Informacje o projekcie można znaleźć również na stronie internetowej: www.psychotraumatologia.com.pl

 

 

PI Centrum Pomocy Psychotraumatologicznej w woj. pomorskim – Innowacyjny model wspierania młodzieży straumatyzowanej z wykorzystaniem doświadczeń niemieckich


Nr projektu : POKL.07.02.02-22-011/11


Fundacja Pomorskie Centrum Psychotraumatologii


80-243 Gdańsk, ul. Brzozowa 15    tel./faks (058) 550 07 03

 

.